• به زودی با سایت جدید

    سایت شرکت بر اساس برنامه ریزی ها و اقدامات جاری در حال به روز رسانی است.

  • تور فناوری و نمایشگاهی CHTF‌چين

    توسعه صادرات و همکاریهای بین المللی در نمايشگاه بين المللي فناوري هاي پيشرفته شنزن

  • عملكرد INOTEX2016 و رويدادهاي همزمان

    رییس پارک فناوری پردیس به تشریح عملکرد اینوتکس و برنامه‌های پیشرو در این نمایشگاه پرداخت و گفت: در نمایشگاه سال گذشته ۲۵ توافق نامه همکاری امضا شد که ۵۰ درصد آن تبدیل به قرارداد شد.

Free CSS Templates


عملكرد INOTEX2016 و رويدادهاي همزمان

تاریخ انتشار: 1395/5/5
مهدی صفاری نیا، رییس پارک فناوری پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در حاشیه برگزاری نمایشگاه اینوتکس گفت: برای برگزاری نمایشگاه اینوتکس، شرکت های متقاضی در دبیرخانه ارزیابی می شوند و پس از ارزیابی های صورت گرفته، تعداد محدودی شرکت برای حضور در این نمایشگاه انتخاب می شوند.
 
وی گفت: اینوتکس یک نمایشگاه عرضه کالاهای خارجی نیست بلکه هدف از برگزاری این نمایشگاه تعریف همکاری بین شرکت های دانش بنیان داخلی با شرکت های خارجی است. ما برای شرکت در این نمایشگاه مجموعه ها را ارزیابی سطح تکنولوژی می کنیم و اتفاقی که در این نمایشگاه می افتد متناظریابی است؛ یعنی شرکت های ایرانی با شرکت های خارجی که در این نمایشگاه حضور می یابند، ارتباط می گیرند و خروجی این تنازل یابی نیز در نشست تبادل فناوری صورت می گیرد.
 
رییس پارک فناوری پردیس در خصوص نشست تبادل فناوری گفت: این نشست در ابتدا در حوزه آی سی تی و بعد نفت و گاز و تجهیزات پزشکی است و برای ما حضور عرضه کنندگان مهمترین اصل است. مجموعه هایی که می توانند همکاری کنند امروز، دوشنبه، سوم خرداد ماه و فردا، چهارم خرداد ماه این نشست برگزار می شود که این کار توسط فن بازار صورت می گیرد.
 
وی به برگزاری بیش از ۱۰۰ جلسه مذاکره در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: تا دیروز بیش از صد جلسه مذاکره تجاری و همکاری های فناوری در مجموعه داخلی و خارجی تنظیم شده است که 10 شرکت فن بازار نیز قول داده اند تورهای بازدید را هماهنگ کنند تا شرکت های خارجی بتوانند از شرکت های ایرانی بازدید به عمل بیاورند.
 
صفاری نیا در پاسخ به اینکه تاکنون نمایشگاه چهارم اینوتکس را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: البته ارزیابی کلی در پایان زمان برگزاری نمایشگاه انجام می شود، اما تاکنون نسبت به سال گذشته بازدیدهای بیشتری داشتیم.
 
وی به برگزاری نشست های جانبی در کنار این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: دو نشست جانبی هم در حاشیه نمایشگاه برگزار می شود که در سال گذشته فقط یک نشست برگزار می شد، اما امسال نشست شبکه سازی نوآوری با حضور 16 مدرس خارجی و 8 مدرس ایرانی در قالب گروه و نشست کارآفرینی سیلیکون ایران برگزار می گردد که 24 کارآفرین ایرانی از تجربیات خود در شش پنل می گویند.
 
عضو شورای سیاست گذاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری در ادامه بیان داشت: انتقال تجربیات و شبکه سازی در حوزه کارآفرینان ایرانی با برگزاری نشست سیلیکون ایران محقق می شود که باعث رونق نمایشگاه می شود.
 
وی به دوره آموزشی بین المللی تجاری سازی فناوری اشاره کرد و گفت: دوره آموزشی بین المللی تجاری سازی فناوری امروز در محل پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است که از 19 کشور جهان شامل کشورهای آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در این دوره شرکت کردند؛ که این دوره دو روزه است و در کنار آن بازدید از شرکت ها نیز صورت می گیرد.
 
صفاری نیا درباره بازدیدکنندگان از نمایشگاه اینوتکس گفت: بازدیدکنندگان از این نمایشگاه از 24 کشور جهانند که وسعت کار نسبت به قبل بیشتر شده و در کنار آن تمام شرکت کنندگان در نشست ها نیز از پارک فناوری پردیس بازدید می کنند.
 
وی در خصوص خروجی نمایشگاه اینوتکس سال گذشته گفت: 25 توافق نامه همکاری در اینوتکس سال گذشته امضا شد که 50 درصد این توافق نامه ها تبدیل به قرارداد شرکت های خصوصی با طرف خارجی شده است.
رییس پارک فناوری پردیس در پایان خاطر نشان کرد: اینوتکس ماموریت تجاری سازی ندارد و در اینوتکس شرکت های استارتاپ و نوپا حضور ندارند، چرا که آنها می توانند در جشنواره های دیگر حضور پیدا کنند. اینوتکس هدف پرش در سطح جهانی را دارد و زیرساختی برای این است که محصول را در سطح جهانی معرفی کرد.